10 Temmuz 2012 Salı

Malgorzata Lazarek (Małgorzata Lazarek)http://artpubgaleria.blogspot.com
http://www.kerstengallery.com.pl
http://cartoonists.cartoonbank.ru
MAŁGORZATA LAZAREK
(born in 1960)
Graduated from the Katowice branch of the faculty of Graphics at the Cracow Academy of Fine Arts. She works as graphic designer, painter and cartoonist.

Exhibitions at the Museum of Caricature:

Urodziłam się  siódmego kwietnia w czasach kiedy nie było jeszcze komputerów a ludzie porozumiewali się za pomocą słów, czasami pisali listy na papierze lub okazjonalnie dzwonili do siebie za pomocą czarnych lub szarych telefonów. Czytywali książki i gazety, a dzieci lubiły rysować.
Rysowałam ciągle  czymkolwiek i na czymkolwiek się dało - na obudowie nowego telewizora wyskrobałam szpikulcem kwiatki - mnie się bardzo podobały, moim rodzicom zdecydowanie nie. Potem w szkole wykonywałam karykatury nauczycieli, dzięki temu byłam bardzo lubiana przez kolegów, przez nauczycieli mniej.
Naturalnym  był wybór Liceum Plastycznego, a potem Akademii Sztuk Pięknych - spędziłam tam cudowne lata.  Dzisiaj rysuję , maluję ,wykonuję rysunki satyryczne i ilustracje, nie zamykam się w  jednej formie wypowiedzi plastycznej. Rysunki  o tematyce satyrycznej to gimnastyka dla umysłu, a malarstwo to wolność i wyobraźnia. „Satyra to lekarstwo na melancholię” pomaga zneutralizować negatywne emocje i dlatego zajmuje sie rysunkiem satyrycznym.
PREZENTOWANE PRACE TO ILUSTRACJE DO HUMORU ZESZYTÓW SZKOLNYCH - tych publikowanych w starym krakowskim Przekroju - to skarbnica inspiracji - gejzer dowcipu - uwielbiam te teksty.
Lubię uczestniczyć w konkursach plastycznych, to forma sprawdzenia się. Otrzymałam wiele nagród w Polsce i za granicą, jestem dziewięciokrotną laureatką legnickiego Satyrykonu, zdobyłam „Srebrną Pałkę” w konkursie organizowanym przez Wyższą szkołę Policji w Szczytnie, drugie miejsce w konkursie „Warszawa w karykaturze”, w konkursie  o teatrze, w konkursie o Fryderyku Chopinie, o alkoholu i w innych konkursach. Za rysunek otrzymałam nagrodę główną na Biennale Rysunku Studenckiego, mój obraz był „OBRAZEM ROKU 2009”, rok później inny otrzymał wyróżnienie w konkursie ZPAP, jeszcze drugie miejsce w konkursie na ilustracje do poezji Zbigniewa Herberta. Jestem dumna z tych nagród i wyróżnień, ale pełna pokory bo ciągle szukam, zmagam się i wątpię.

Tu jestem:
http://www.kerstengallery.com.pl/galeria.php?kategoria=174&start=0
http://www.facebook.com/profile.php?id=100002309467735
http://www.satyrykon.pl/
http://muzeumkarykatury.pl 

http://www.kerstengallery.com.pl/

http://www.galerieventdest.com/index.htm
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bülent Burgaç ( Bulent Burgac )

https://www.facebook.com/bburgac